Zdravá výživa
DANIELA Nový Jičín

www.zdravavyzivadaniela.cz
Havlíčkova ulice, Nový Jičín
Zdravá výživa Daniela
Plněné brambory s polevou
Brambory, olej na vymaštění, zelená petrželka (celer, libeček)
Náplň: sojové maso (drť) ochucené marinádou, houby, uzený tempeh nebo tofu.
Marináda: 4 díly vody, 1 díl sojové omáčky, 1 dílu oleje, česnek (dle chuti, stačí sušený). Koření: drcený kmín, paprika, majoránka, (kečup).
Poleva: cibule, paprika, rajčata (čerstvé nebo sterilované), olej, sůl.
Brambory oškrábeme a asi 1/3 objemu shora vydlabeme půlkulatou vykrajovačkou. Vydlabané brambory uložíme do vody, aby nezhnědly.
Příprava náplně: k sojovému masu přidáme suroviny na marinádu a společně povaříme aspoň 15 minut, při vaření doléváme odpařenou vodu. Pak přidáme na drobno nakrájené houby a koření, podusíme, vodu již nedoléváme. Na závěr přidáme nadrobno nakrájený tempeh a necháme trochu vychladnout. Vydlabané brambory naplníme připravenou náplní nejsnadněji pomocí čajové lžičky. Naplněné brambory klademe vedle sebe na vymaštěný plech, shora postříkáme olejem a posypeme drceným kmínem. Brambory pečeme nejdříve shora přikryté do změknutí při 160°C asi 25 minut, pak odklopíme a pak pečeme dalších asi 10 minut odkryté při 190°C.
Příprava polevy: nadrobno nakrájenou cibuli podusíme na troše oleje a vody, přidáme nadrobno nakrájenou papriku a pokrájená rajčata. Dusíme doměkka. Pak rozmixujeme ponorným mixerem a dosolíme.
Na talíř servírujeme brambory polité polevou a posypané nadrobno krájenou zelenou petrželkou.
PRODEJ

Připravujeme on-line prodej produktů zdravé výživy...
OBJEDNÁVÁM
Nyní nic neobjednáváte.
www.zdravavyzivadaniela.cz